تازه ها

سه شنبه 29 خرداد 1397-12:21 کد خبر:37024

براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

دانشگاه علوم پزشکی مازندران و نوشیروانی بابل دانشگاه‌های برتر کشور شدند

انعکاس شمال - دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام جز 10 دانشگاه برتر کشور انتخاب شدند.


به گزارش انعکاس شمال، به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام،گروه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برای هفتمین سال متوالی، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور را بر اساس شاخص‌ها و معیارهای مصوب ششمین نشست فوق‌العاده وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی رتبه‌بندی کرد که در این بین دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز جز 10 دانشگاه برتر براساس اعلام این پایگاه اعلام شدند.

 

در این رتبه‌بندی 182 دانشگاه و مؤسسه پژوهشی دولتی بر اساس 26 شاخص در قالب 5 معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات، امکانات و فعالیت‌های اجتماعی ـ اقتصادی وصنعتی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

 

در رتبه‌بندی منتشر شده بخشی از اطلاعات توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات و از طریق پرسشنامه الکترونیکی گروه رتبه‌بندی گردآوری شد و بخشی دیگر از اطلاعات مورد نیاز رتبه‌بندی که پژوهش محور بوده‌اند نیز توسط کارشناسان گروه رتبه بندی ISC از پایگاه‌های اطلاعاتی WoS و ISC تهیه شد.

 

دهقانی گفت: با توجه به ماهیت و فعالیت‌های متفاوت مراکز آموزشی در کشور و تفاوت بین آنها نتایج در رتبه بندی ISC در پنج زیرگروه دانشگاه‌های جامع، دانشگاه‌های صنعتی، پژوهشگاه‌ها، دانشگاه‌های هنر و دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود.

 

از دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 42 دانشگاه در رتبه بندی مورد ارزیابی قرار گرفتند که  دانشگاه علوم پزشکی مازندران  در رتبه نهم قرار گرفت و توانست جز 10 دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور  انتخاب شود.

همچنین در رتبه‌بندی سال 1395-96 در بین 29 دانشگاه صنعتی حاضر در رتبه‌بندی ISC، دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، شریف، دانشگاه علم و صنعت توانستند به ترتیب جزو سه دانشگاه برتر صنعتی کشور قرار گیرند که دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل رتبه ششم را در این ارزیابی از آن خود کرده است.

در رتبه‌بندی سال 1395-96 علاوه بر انتشار امتیازات کل و رتبه هر دانشگاه، امتیازات دانشگاه‌ها و مؤسسات در پنج معیار پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات و نهایتاً در معیار فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی بر روی وب‌گاه جدید گروه رتبه‌بندی به نشانی ur.isc.gov.ir نمایش داده شده است./فارس

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :