تازه ها

پنجشنبه 4 مرداد 1397-1:39 کد خبر:37160

م.بالویی

بازنشستگی ، واژه ای بی معنا برای استاندار مازندران


طرح اصلاح و ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان، در صحن علني مجلس بررسی و پس از کش و قوس های فراوان به تصویب رسید و اکنون دستگاههای اداری و اجرایی چشم انتظار اجرایی شدن آن هستند . 

م. بالویی یکی از فعالان عرصه سیاسی و اجتماعی مازندران در یادداشتی ارسالی به این رسانه آورده است: انتصاب مدیران با تجربه در بدنه دستگاههای دولتی، اگرچه شاید ملاک جوانی و آینده سازی کمی دچار تزلزل شود اما یادمان باشد که مدیریت پست‌های کلیدی همچون استانداری ها باید به مدیرانی سپرده شود که پیشتر کارنامه ای درخشان از خود برجای گذاشته و تردیدی در به کارگیری آنها نیست.

 این مهم در خصوص مازندران حادث شده و حضور محمد اسلامی به عنوان یکی از مدیران متبحر و یکی از رجال سیاسی اخلاق مدار کشورمان در رأس مدیریت استان مازندران گویای این مطلب است که برخلاف بسیاری از ادعاها مبنی بر واگذاری مسئولیت ها به جوانان، استانداری ها مکانی برای آموزش مدیران کم تجربه و جوان نیست و دولت نیز در این خصوص هیچگاه ریسک آزمون و خطا را نباید بپذیرد. 

از آغاز فعالیت محمد اسلامی در مازندران ، استاندار جدید این دیار نشان داده هیچ شاخصه ای نسبت به یک مدیر جوان کمتر ندارد بلکه این مدیران جویای نام مازندرانی در شهرهای مختلف مازندران هستند که می توانند از حضور وی برای افزایش تجربه و کارآمدی خود در مناصب گوناگون بهره ببرند. 

اسلامی در طول این مدت نشان داده فارغ از هرگونه جناح بندی های سیاسی و یا حاشیه های گاه و بیگاه برخی از جریان ها که دستشان از مسئولیت ها کلان استانی کوتاه مانده، با فراغ بال و بر اساس تدوین برنامه ای جامع، به دنبال حل مشکلات استان است.

پاسخگویی مستمر وی به افکار عمومی و تأکید بر معاونین و مدیران کل مازندران در محور تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم نشان می دهد اسلامی علیرغم غیربومی بودن ، اما نگاهی ملی به مازندران دارد و این مولفه باعث تغییر رویکرد بسیاری از جریان های ارزیاب عملکرد وی گردیده است. 

باید توجه داشت در ارگان‌ها و سازمان‌ها و در رده‌های میانی مدیریت استان از مدیران جوان نیز استفاده می‌شود و یکی از رویکرد های مثبت مدیریتی محمد اسلامی ادغام دو عنصر تجربه و جوانی باهم برای پویایی بیشتر رسیدن به مسیر توسعه در مازندران است. شایسته‌سالاری غالبا و به اشتباه یک نوع حکومت تلقی می‌شود، در حالی که شایسته‌سالاری در حقیقت یک رویکرد و یک فاکتور جهت انتصاب اشخاص در مدیریت های کلان مازندران و حتی کشور است و نمی توان به صرف جوان بودن، مسئولیت های کلیدی را به جوانان سپرد . 

در سویی گفته های شنیده شده از منابع آگاه حکایت از آن دارند که قانون منع حضور بازنشستگان در مسئولیت دولتی شامل حال محمد اسلامی استاندار مازندران نمی شود و انتظار می رود که همه جریان های سیاسی و اجتماعی و مذهبی در استان به وحدت رویه به این استاندار پرتلاش کمک نمایند تا بتواند برنامه های توسعه ای خود را برای اعتلای بیش از پیش این دیار اجرایی نماید.

از یاد نبریم رفع مشکلات مازندران در حوزه های مختلفی از قبیل بحران زباله ، مخاطرات جاده ای، اشتغال جوانان، معضلات اجتماعی برای خانواده ها، توسعه گردشگری، جذب سرمایه گذاری مناسب در پروژه های بزرگ استانی در کنار سایر خاستگاههای مردمی نیاز به وجود مدیرانی در رده ملی دارد و برای مازندرانی که سالهاست در پس بسیاری از سیاسی کاریها، نتوانسته همچون بسیاری از استانها، مسیر توسعه را بپیماید، چه بهتر که مدیری همچون محمد اسلامی بتواند با کوله باری از تجربه و بهره مندی از مناسبات سیاسی این مهم را محقّق نماید. 

این گزارش حاکیست در سال‌های اخیر و به ویژه در دولت دهم با اجرایی شدن قانون بازنشستگی پیش از موعد تعدادی زیادی از کارکنان سازمان‌ها با استفاده از این شرایط بازنشسته شده و پیش از زمان قانونی به دوران فعالیت خود پایان دادند و با وجود بار مالی و سایر مسایلی که این طرح به همراه داشت ، همواره در سازمان‌ها و دستگاه‌ها مشاهده می‌شود که افراد بازنشسته بار دیگر به سازمان‌های مختلف برگشته و فعالیت‌های جدیدی را از سر گرفته‌اند که انتظار می رود حساسیت دستگاههای نظارتی و سازمان بازرسی در خصوص این افراد بیشتر و با جلوگیری از ورود مجدد آنها به بدنه دستگاههای دولتی، زمینه اشتغال برای جوانان فراهم و راهکارهایی نیز برای استفاده از تجارب ارزنده مدیران بازنشسته به اشکال مختلف در مدیریت کشور اتخاذ شود...

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :