تازه ها

يکشنبه 8 مهر 1397-20:16 کد خبر:37272

بهره جویی ازظرفیت بخش غیردولتی در به روز رساني آموزش هاي مهارتی

انعکاس شمال -  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: در راستای حمایت از بخش خصوصی و توانمندسازی آنان در امر آموزش مهارتی؛دوره هایی آموزشی برای مربیان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در مراکز برنامه ریزی و اجرا شد.


به گزارش انعکاس شمال به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران سید حسین درویشی مدیرکل در بیان عملکرد شش ماهه اول سال جاری آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و مشارکت مردمی استان مازندران گفت: در راستای حمایت از بخش خصوصی و توانمندسازی آنان در امر آموزش مهارتی؛دوره هایی آموزشی برای مربیان و مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در مراکز برنامه ریزی و اجرا شد.

درویشی بیان داشت: در شش ماهه امسال 620 آموزشگاه آزاد تحت پوشش این اداره کل در استان فعالیت آموزشی داشته و 15 پروانه تاسیس تاکنون صادر شد. همچنین 870 مربی در بخش غیردولتی در امر آموزش های مهارتی فعال می باشند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران یکی از بزرگترین مشکلات آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد تحت پوشش را مکان های آموزشی غیر مجاز دانست که متاسفانه آزادانه در حال فعالیت می باشند و البته مکان های مزبور شناسایی و از فعالیت آنان با کمک انجمن ها و اداره اماکن نیروی انتظامی جلوگیری می شود.

وی یکی از برنامه های آموزش فنی و حرفه ای مازندران جهت توسعه و حمایت از بخش خصوصی را انعقاد تفاهم نامه آموزش با بیش از 50 دستگاه اجرایی استان جهت آموزش های مهارتی بخش خصوصی عنوان کرد و اقدامات لازم جهت اجرای بهتر این تفاهم نامه را تدوین برنامه عملیاتی برای هریک از تفاهم نامه ها، تشکیل جلسات کارشناسی با دستگاه های اجرایی طرف قرارداد جهت همکاری فی مابین و حذف حرفه های موازی در مراکز دولتی بر شمرد و گفت: در حال حاضر بيش از 987 آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد در مازندران در چارچوب ضوابط و شرايط مندرج در آئين نامه نحوه تشكيل و اداره آموزشگاه هاي آزاد فني و حرفه اي راه اندازي شده كه اقدام به برنامه ريزي و اجراي دوره هاي آموزشي در چارچوب استانداردهاي مهارتي مصوب در دو سال اخیر را می نمایند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ادامه داد: اين دوره ها كه در قالب 20 رشته و بالغ بر 550 عنوان حرفه با نظارت مستمر این اداره کل در بخش غيردولتي اجرا و ارایه مي گردد، حائز اعتبار و ارزشي معادل دوره هاي آموزشي بخش دولتي بوده و در صورت موفقيت كارآموزان آموزش ديده در آزمون هايي كه در پايان دوره آموزش توسط این اداره کل برگزار مي شود، گواهينامه اي با كد بين المللي به فرد اعطا مي گردد.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :